OSLADÍME VÁM LÉTO!

Máme pro vás sladké zprávy. Světlo naší vitríny spatřily nové svěží dezerty. Na jaké novinky se můžete těšit ve všech našich La Bottega bistrech vám prozradíme právě teď.

Nové letní dezerty plné ovoce a svěžích chutí má na svědomí náš cukrářský tým z La Bottega Tusarova v čele s jeho šéfem Daniellem Combi. Připravili si pro vás dezerty s tím nejlepším, co léto nabízí. Těšit se tak můžete na dezerty plné malin, jahod, borůvek i exotičtějšího litchi.

Právě exotickou kombinaci litchi, malin a kokosu nabízíme v novince zvané Bigne Lilla. Základem je odpalované těsto plněné konfitem z malin a lichi, kokosovým krémem s bílou čokoládou a křupavou polevou z bílé čokolády, kokosu a drcených malin. Pod názvem Cestino di bosco se skrývá košíček z mandlového lineckého těsta, jemným mandlovým korpusem, malinovým konfitem, mandlovým krémem s čokoládou Inspiration Strawberry Valrhona s prachem ze sušených jahod a krémem z lesních plodů a opět již zmíněnou speciální jahodovou čokoládou.

Plnou koncentraci jahod si užijete s dezertem Fragolosa. Vedle jahodové čokolády Valrhona jsme použili i jahodový konfit, mandlový krém a krém z bílé čokolády a mascarpone s pikantní bazalkou. Další várku ovoce jsme nadělili i do Tartaletta di fruti di bosco. Košíčky z křupavého mandlového těsta plníme jemným krémem z lesních plodů a jahodové čokolády Inspiration Strawberry Valrhona. Vše zdobíme čerstvými lesními plody.

Na nových dezertech si pochutnají i ti, kteří se vyhýbají lepku. Mohou vybírat ze svěžího dezertu Cassia plného borůvek, citronové pěny s bílou čokoládou s lehkou vůní po fenyklu a pistáciového řezu Taormina. Ten vedle pistáciového korpusu bez mouky zaujme domácím hořko sladkým kompotem z pomerančů a pěnou z ovčí ricotty.

Po roce také opět vítáme dezert Giardino di fragole. Ten se skládá z lehkého mandlového těsta, nadýchaného pistáciového korpusu, domácího jahodového kompotu, pistáciového krému a čerstvých jahod.

Přijďte si vybrat svého favorita a dejte nám vědět, jaký dezert vám učaroval nejvíce. Všechny naše dezerty vám rádi zabalíme i s sebou na návštěvu nebo třeba piknik do parku. A sladké léto může začít!