LA BOTTEGA BISTROTEKA

Dnes otevřeno od 09:00 do 24:00
Bistroteka_interier

LA BOTTEGA BISTROTeKA

Bistroteka je v pořadí druhá plnohodnotná La Bottega a součást restaurační skupiny La Collezione. Italský šéfkuchař Riccardo Lucque ji otevřel spolu s obchodním partnerem Ondřejem Rákosníkem v září 2014.V Dlouhé ulici můžete začít snídaní, pokračovat obědem z denních specials. Odpoledne pro vás rádi připravíme italské aperitivo, složené z prkýnka italských delikates a vína. Večer na vás čeká nabídka čerstvých ryb, stařeného masa, mořských plodů či výběr ze stálého menu.

CO JE U NÁS NOVÉHO ?

ZIMNÍ MENU

Jste-li polévkoví, pak si v Bistrotece přijdete na své. Naše menu prošlo obměnou a nově si pochutnáte na mrkvové polévce s burratovo-lanýžovou pěnou a na domácím hovězím vývaru se žloutkem a passatelli- tradiční italská zavářka do polévky.

NOVÉ PODZIMNÍ MENU

Některá menu jsou jednoduše lepší než ta jiná. Přesně takové je i nové podzimní menu z La Bottega Bistroteka. Italská kuchyně v moderním pojetí šéfkuchaře Tomáše Mezery a jeho týmu vás nezklame.

MENU

Každé roční období na vás čeká zcela nové menu. Váš zážitek nastartujeme dokonalými předkrmy, můžete pokračovat polévkami, čerstvými těstovinami a vyberete si určitě i ze široké nabídky hlavních jídel.

Menu měníme v tomto intervalu z důvodu, aby se vám na talíř dostaly pouze sezónní a čerstvé suroviny. 

Těstoviny_pomodoro

LIDÉ A PRODUKTY

V bistrech La Bottega najdete produkty od malých italských dodavatelů, často jsou to blízcí přátelé Riccarda a někteří pocházejí z Riccardova rodného kraje Marche.

Čerstvé těstoviny jsou domácí výroby a pochází z naší výrobny, většina suchých těstovin je od Benedetta Cavalieriho. Italský chléb se rodí také v holešovické výrobně, pod rukama našeho pekařského týmu. Kávu na italské espresso nám dodává mistr kávy Gianni Frasi. V La Bottegách si také pochutnáte např. na charcuterii od Domenica Celliho.